Ryuk

24. ledna 2013 v 1:41 | Yuuki

http://cdn.myanimelist.net/images/characters/10/59125.jpg
Ryuk je znuděný shinigami, který "náhodou" shodil svůj zápisník smri do světa lidí. Nebavilo ho jen sedět ve svém světě a hrát karty, proto se rozhodl se zabavit tímhle. Napsal na první stranu zápisníka pravidla, aby lidé věděli, jak ho používat. Dokud je jeho zápisník ve světě lidí, musí tam být i on - nesmí zápisník opustit, a proto doprovází na každém kroku Lighta, který zápisník najde. Ryuk je jedním z mála shinigami, který vlastní dva zápisníky.
Shinigami jedí jen jablka, ačkoliv nemusí jíst nic, jelikož nemůžou umřít hlasy. Ryuk je ale na jablkách doslova závislý. Pokud delší čas nesní jablko, začne se všemožně stáčet a stavět se na hlavu. Velmi si pochvaluje chuť jablk z lidského světa, hlavně pro jejich šťavnatost, protože jablka světa shinigami chutnají více jako hlína než jablko. Ryuk přinese jablka lidí do světa shinigami, kde se stanou velkým hitem a dá se s nimi podplatit i král Shinigami.
Ryuk je shinigami, který nesnáší nudu a ve světě shinigami ho považují za podivína. Nemá rád svět shinigami, nýbrž je až příliš jednotvárný a nic se tam nemění. Ve světě lidí se mu líbí o hodně víc. Ryuk má jeden pár křídel, které může nechat "vyrůst", kdy potřevuje. Je celý v černém, kromě hlavy a několika šperků. Nosí několik prstýnků, opasek a náramky - všechny jsou bílé s motivem lebky až na náušnici, kterou má Ryuk na levém uchu, ta má tvar srdce. Na opasku má speciální kapsu pro svůj druhý zápisník smrti.
Ryuk není na straně Lighta, ale ani není proti němu, je pouze jakýmsi pozorovatelem, který sleduje jeho činnost.
I přesto se ale Lightovi díky jeho intelektu podaří několikrát ho využít pro sebe. Přesto se mu Lightovo konání velmi líbí. Všechny důležité fakty o zápisníku říká Lightovi na poslední chvíli a dobře se u toho baví.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama