Deadman Wonderland

22. dubna 2012 v 23:00 | Yuuki
Název: Deadman Wonderland
Počet dílů: 12 x 24 min.
Status: Dokončeno
Datum vydání: Začátek roku 2011
Žánr: Akční, sci-fi
Vítejte v soukromé věznici a zábavním parku Deadman Wonderland!
Hlavním hrdinou příběhu je čtrnáctiletý student Ganta Igarashi. Jako každý normální den sedí ve své lavici a baví se se spolužáky, když tu se najednou za oknem objeví postava v červeném oblečení. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby se ovšem třída nenacházela ve 3. patře... Než se Ganta stihne vzpamatovat, jsou všichni jeho spolužáci onou tajemnou osobou (Ganta jí pojmenoval Red Man) brutálně zavražděni a jemu je vložen do hrudi zvláštní rudý krystal. Následně Ganta ztrácí vědomí a částečně i paměť. Probudí se až v nemocnici, kde ho obviní z masové vraždy.
U soudu se Ganta brání, seč může, ale mistrně zfalšované důkazy svědčí proti němu. I přes jeho nářek je odsouzen k smrti a převezen do jediné soukromé věznice v Japonsku - Deadman Wonderlandu. DW je i zároveň zábavním parkem.
Je to opravdu děsivé místo. Téměř veškerý personál je pološílený, sadistický a pravidla věznice jsou přinejmenším podivná. Za zvláštní body si dokonce mohou vězni koupit určité výhody, někdy i zkrácení trestu. Vězni jsou jednou z největších atrakcí parku vůbec. Účastní se závodů a soutěží doslova o holý život a nejen to, máme tu totiž i zvláštní skupinu vězňů nazývanou Deadmani.
Deadmani dokážou manipulovat se svou krví (říká se jim také Nositelé hříchu) a každý má tuto schopnost odlišnou. Deadmani bojují pro pobavení diváků proti sobě na život a na smrt. Pokud poražený nezemře (výherce ho odmítne zabít), zahraje si alespoň tzv. trestnou hru (více se dozvíte v anime). A náš hlavní hrdina Ganta také oplývá schopností manipulovat s krví.
Každý den Ganta bojuje o přežití a o pravdu. Najde si přátele a dozví se o tajné skupině, která má v plánu zničit DW. Postupně se mu vrací paměť a dozvídá se také o tom, že vrah jeho spolužáků Red Man (známý spíš jako Wretched Egg) je blíž, než si myslí...
Můj názor: Předem upozorňuji, že toto anime, rozhodně není pro slabé žaludky. Krve je tam opravdu dost. Je to trochu zvrácené anime, ale přesto si ho jistě zamilujete. Ze začátku jsem si myslela, že to bude totální hloupost, ale to bylo jenom těch pár minut, než se děj rozjel. Postavy tam mají opravdu pestré charaktery. Některé jsou milé, sexy, ale přitom krvelačné a jiné než se zdají, některé jsou šíleně zvrácené, najde se však i pár lidí, kteří si zachovali zdravý rozum.
Nejvíce jsem si oblíbila dvě postavy - Shiro a Sakigamiho. Shiro je roztomilá a zábavná. Sakigami... to je sexouš! :3
U anime mám nejraději dvě věci - když je alespoň trochu vtipné (o to se postarala Shiro) a když tam je nějakej sexouš (to Sakigami splnil na jedničku podtrženou! :3 ).
Pak mě tam zaujali i jiné postavy. Například Karako. A samozřejmě nezkušený Ganta, který byl roztomilý a se Shiro jsou dobrá dvojka ^^
Na závěr bych řekla asi jenom to, že to je úžasné anime, akorát mě mrzí, že má tak málo dílů a že je nedokončené (podobně jako Vampire Knight). Rozhodně by si zasloužilo pokračování! Spoustu otázek zůstalo nezodpovězeno.

ONLINE
DOWNLOAD
POSTAVY
OBRÁZKY
VIDEA
OSTATNÍ

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama